Перцеве різнобарв‘я

Перцеве різнобарв‘я

Як ви думаєте, скільки існує на світі видів перцю горошком?) Насправді, ніскільки) Зелений, чорний, червоний та навіть білий — все це одна й та сама рослинка на різних ступенях визрівання чи обробки) Отже, розберемося у перцях.

Це звичайний — ні, не зовсім звичайний, а найкращий у світі — кампотський перець. Росте він у Камбоджі, в провінції Кампот) Перцеву культуру тут культивували та довели до кулінарної досконалості французи ще у позаминулому столітті. Це — первинна стадія перцю — такий, китичками, кладуть до м’яса і до риби, з ним тушать овочі й просто прикрашають їжу. На смак він гострий, але дуже ніжний. Зелені горошки також сушать, а ще квасять) Це, власне, Зелений перець.

Якщо зелений перець не зривати, він достигає до стадії червоного) Зірвати — висушити, маємо Червоний перець горошок. Він ще більш духмяний , гострий й також є спецією, так би мовити, широкого профілю) «Червоніє» перчик на кусті не довго, приблизно 4-6 днів, а далі — чорніє)

Отже, тепер маємо Чорний перець) Той самий, улюбленець мільйонів)) Тільки кампотський, так, не просто гіркий, надзвичайно духмяний) Окрім звичайного кулінарного використання, в Камбоджі ще дуже полюбляють робити з такого перцю простий соус — молотий чорний перець розбавляють водою до рідкої кашки, додають лимонного соку, трохи цукру та солі. Цей соус подають до будь-якого м‘яса, а ще з ним класно їсти рис — ну, принаймні, мені так подобається)))

Для того, аби отримати Білий перець, потрібно певним чином обробити чорний) Отже, стиглий чорний перець замочують у воді днів на 10, він трохи губить гостроту, ферментується, набуває дуже ніжного, трохи горіхового смаку. «Чорноту», тобто, тонесеньку верхню шкірку знімають — і от маємо білий перець))) Він добряче пасує до риби й до омлетиків, теж дуууже духмяний. Можна їсти і з бананом))

А ще тут вирощують Довгий перець, або Яванский, або ж Піпполі. Він також гіркий, його використовують, переважно, в Азії. Окрім кулінарних властивостей він ще й лікує) Це, так би мовити, три стадії визрівання) Усі — на одному кущику)

Зрілий, червоний, ріжуть на чотири частини, висушують й заварюють як чай) Чай, звичайно, теж лікувальний — зігріває та додає сил, а ще він духмяний та смачний і зовсім не гіркий)))

Ну і на додаток) Є ж іще і розовий перець, той, що додають до солодощів і морозива) Відкрию маленьку таємницю — насправді, то геть не перець, а зовсім інша рослинка) Як, власне, й духмяний перець — це недозрілі плоди тропічного дерева. Ну і ще перець Кубеба, але він теж трохи з іншої опери))

Похожие посты

Чебуреки з рибою

Чебуреки з рибою

Кольори рису

Кольори рису

Angkor – I love you (ч.2)

Angkor – I love you (ч.2)

Angkor — I love you

Angkor — I love you

Я у соцмережах